Podsumowanie grudnia w social media!

W mediach społecznościowych (a i poza nimi!) grudzień to szczególnie intensywny miesiąc. Marki prześcigają się w próbach osiągnięcia efektu wow, która wprowadzi bardziej świąteczny nastrój w życie swoich fanów. Grudzień obył się bez spektakularnych wpadek, takich jak na przykład niedziałający manager reklam tuż przed Black Friday! Mogliśmy spokojnie cieszyć się rodzinną, świąteczną atmosferą i prezentami – a takie też dostaliśmy od naszych ukochanych portali społecznościowych, o czym poniżej.

Business gone fancy!

Żmudne poszukiwanie przykładów najlepszych publikacji przechodzi do lamusa. Dzięki nowej sekcji biznesowego Fejsa, agregującego topowe pomysły marketingowe możemy w łatwy i przyjemny sposób nacieszyć oczy najlepszymi kreacjami całego Facebookowego ekosystemu. Znajdziecie tam także poradniki i samouczki które znacznie podniosą Wasze umiejętności.
Jeśli jeszcze Was tam nie było, koniecznie nadrabiajcie zaległości, bo zdecydowanie warto!

LINK!

Halo policja! Proszę przyjechać na Facebooka!

Jak donosił Newsfeed na początku miesiąca, Facebook podpisał porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. Czego dotyczy dokument? Według informacji będziemy (my, Polacy!) mogli za pomocą dedykowanej platformy domagać się powtórnej weryfikacji treści, która została zablokowana przez portal Zuckerberga.
Niewątpliwie wpłynie to na content, który wyświetlać będzie się na tablicy, pytanie tylko czy pozytywnie? Odpowiedź pozostawiamy Wam.

ŹRÓDŁO

Na szybko, na gorąco!

Pytania w InstaStories w dniu premiery rozbiły bank (czy tego dnia pojawiły się jakieś stories bez pytania?😂). Instagram idzie za ciosem.
Teraz pytania będziemy mogli zadawać również w trakcie transmisji LIVE!
Q&A / Stories / Live… Ależ kombinacja.

Is this the social media? Is this just fantasy?

Oczywiście, wszyscy pamiętamy, że smartfony to generalnie… telefony. A te służyły w zamierzchłych czasach do komunikacji werbalnej. Dlaczego więc, na wieść o przekazywaniu wiadomości głosowych wszyscy wpadli w ekscytację? Tak czy inaczej – kolejny ciekawy feature Instagrama.
Czy w 2019 operatorzy sieci komórkowych potrzebni będą wyłącznie do dostarczania pakietów internetu? Zobaczymy 😉

Inspiracja dla każdego.

Wygląda na to, że Instagram zdominował nie tylko nasze zestawienie, ale także grudzień jako taki. Już niebawem przeglądanie Instagrama będzie wspierane słowem, a konkretnie słowami – w 2 wersjach (skrócony i rozbudowany opis).

Chronologia vs Algorytm.

Twitter wprowadził sympatyczną nowość!
Jest to przycisk o wdzięcznej nazwie Sparkle. Do czego służy ów przycisk? Pozwala przełączać Twittera pomiędzy dwoma trybami. Posty wyświetlane są chronologicznie lub w kolejności zaproponowanej przez algorytm, który – rzeczywiście – czasami bywa denerwujący. Na razie nowością cieszyć się mogą jedynie posiadacze telefonów z nadgryzionym jabłkiem, ale jeśli funkcja się sprawdzi, wprowadzona ma zostać na pozostałe systemy.
Co wolicie? Chronologię czy “Algorytmię”?

Last, but not least.

Ostatni będą pierwszymi! SnapchatStory. InstaStories. FacebookStories.
Youtube Stories? Czemu nie 😉 Na razie funkcja dostępna będzie tylko dla twórców powyżej 10k subskrybentów. Istotną różnicą będzie czas istnienia YTS – który wynosi aż tydzień.
Czy przez tak długi okres nie zatraci się cała idea? Całą resztę bajerów – naklejki, teksty dostaniemy oczywiście w pakiecie.

Jak słusznie zauważyła koleżanka z Clicka – co będzie następne? Twitter Stories? Cóż, zobaczymy, ale nikogo to chyba nie zdziwi 😉

Słowem zakończenia

Nie pozostaje nam nic innego, niż zadać Wam drodzy użytkownicy sakramentalne pytanie –
o czymś zapomnieliśmy? Może w grudniu światło dzienne ujrzała jakaś mniej szokująca nowość, która będzie Waszym przenikliwym okiem, prawdziwym gamechangerem?
Dajcie nam znać w komentarzach pod artykułem lub pod postem (im więcej miejsca do dyskusji, tym lepiej!)

Trzymajcie się ciepło w 2019, bo to będzie:
#Doooooooo
#WaitForIt
#BryyyyRok!

chatbot